logo SY Coral IV

Position Map

Profile


Kolbjørn Haarr and Otto Hulbak / Morten Persson


Norwegian


Hanse 461


47


St Lucia to Norway

RSS Feed


Click here to see these positions in Google Earth. Note that you must have Google Earth installed

Previous Diary Entries

Date Subject Position
2013
Sep 2013
Sun 15 Sep 17:22 Nytt fra Skagen 58:17.50N 9:57.70E
Fri 13 Sep 17:20 På vei over dammen 54:08.90N 4:16.64E
Aug 2013
Sun 18 Aug 06:23 Plymouth - Torquay 50:27.46N 3:31.67W
Jul 2013
Mon 29 Jul 14:31 Endestasjon- Plymouth 50:21.85N 4:10.00W
Sat 27 Jul 20:34 Lørdag- 7 dager i sjøen 49:33.37N 5:59.88W
Thu 25 Jul 20:44 Torsdag 46:30.75N 12:48.61W
Wed 24 Jul 11:37 ONSDAG 44:49.49N 16:55.43W
Sun 21 Jul 20:57 Andre døgn 41:10.16N 24:16.33W
Sat 20 Jul 21:10 Første døgn 39:34.41N 26:22.61W
Thu 18 Jul 19:30 NYTT SEILAS AZORENE-ENGLAND 38:31.91N 28:37.35W
Mar 2013
Wed 27 Mar 11:32 Azorene 38:31.80N 28:37.50W
Sun 24 Mar 12:39 Søndag 24 Mars 38:00.30N 29:35.00W
Sat 23 Mar 10:52 Lørdag 23 Mars 35:25.60N 31:05.50W
Fri 22 Mar 11:01 Fredag 22 mars 33:54.70N 32:49.80W
Thu 21 Mar 09:48 Torsdag 21. Mars 32:55.00N 34:25.60W
Wed 20 Mar 16:59 Onsdag 20 Mars 32:20.70N 35:52.20W
Tue 19 Mar 17:58 Hurra for Richard 30:54.90N 37:47.50W
Tue 19 Mar 11:40 Tirsdag 19 Mars 30:27.10N 38:17.50W
Mon 18 Mar 13:59 Værutsikter
Mon 18 Mar 13:07 Mandag 18 Mars 29:05.40N 39:38.20W
Sun 17 Mar 11:57 Ingen rai rai, men her ble det liv..
Sat 16 Mar 17:06 Weather 3/15/13
Sat 16 Mar 17:00 Lørdag 16.03 27:33.40N 42:46.10W
Fri 15 Mar 13:24 Fredag 15.03 26:05.93N 44:09.08W
Thu 14 Mar 23:29 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1
Thu 14 Mar 19:45 Torsdag 14.03.2013 25:35.70N 45:17.00W
Wed 13 Mar 16:39 Onsdag 13/3 24:36.20N 47:32.50W
Tue 12 Mar 20:43 Tirsdag 12.03.2013 23:30.30N 49:12.50W
Mon 11 Mar 18:48 Mandag 22:17.40N 51:38.50W
Sun 10 Mar 22:10 Søndag 21:21.20N 53:13.70W
Sat 09 Mar 22:02 Lørdag 20:20.00N 54:54.30W
Fri 08 Mar 23:46 Fredag
Fri 08 Mar 17:01 Helgens weather forcast 19:19.30N 56:30.20W
Fri 08 Mar 00:22 (no subject) 18:34.25N 58:00.19W
Thu 07 Mar 17:08 Torsdag 7 Mars 18:21.10N 58:34.90W
Wed 06 Mar 21:03 Onsdag 6 Mars
Wed 06 Mar 13:47 (no subject) 16:38.70N 60:30.30W
Tue 05 Mar 14:24 Tirsdag 5 Mars 15:12.90N 60:42.80W
Sun 03 Mar 11:43 Søndag 3/3
Fri 01 Mar 21:49 NYTT TOKT! 14:04.20N 60:57.00W
Jan 2013
Thu 10 Jan 23:36 Mustique 12:52.65N 61:11.38W
Thu 10 Jan 23:09 Tobago Cays 12:38.00N 61:21.40W
Thu 10 Jan 22:53 Mayreau 12:38.13N 61:23.88W
Tue 08 Jan 10:29 Canouan og Charlston Bay 12:42.43N 61:19.68W
Tue 08 Jan 09:54 Bequia - 6. januar
Sun 06 Jan 12:12 Bequia - St. Vincent and the Grenadines 13:00.46N 61:14.44W
Sun 06 Jan 11:51 Fiskefestival i Anse La Raye 13:56.41N 61:02.79W
Tue 01 Jan 15:24 GODT NYTT ÅR!
Tue 01 Jan 14:03 Her bodde vi
2012
Dec 2012
Sun 30 Dec 20:08 Fint å endelig være her
Mon 24 Dec 11:36 En litt annerledes juleaften...
Sat 22 Dec 07:26 Piton, Sufriere - og pris for beste ikke-engelske blogg! 13:50.07N 61:03.69W
Fri 21 Dec 13:11 Besøk til Babonneau
Thu 20 Dec 03:37 Storrengjøring og Pigeon Island
Tue 18 Dec 12:10 Ankomst. Att ta sig över ett vär ldshav – reflektioner.
Mon 17 Dec 13:58 Marigot Bay 13:57.98N 61:01.62W
Fri 14 Dec 07:50 Da er vi fremme! 14:04.47N 60:56.99W
Thu 13 Dec 22:08 Siste blogg før ankomst St. Luci a 14:18.24N 60:09.96W
Thu 13 Dec 05:51 Re: Coral IV, 12.12.12 14:29.98N 58:07.54W
Wed 12 Dec 22:31 Ny perfekt dag 14:31.45N 57:16.55W
Wed 12 Dec 21:58 Approaching St Lucia
Wed 12 Dec 21:50 Efter regnet kommer solsken - Ons 12 dec
Wed 12 Dec 03:10 Coral IV, 12.12.12 14:48.40N 54:48.80W
Tue 11 Dec 22:56 Modus Vivendi igjen
Tue 11 Dec 22:38 For en nydelig dag.... 14:55.27N 54:06.24W
Tue 11 Dec 12:22 Fire and water
Tue 11 Dec 04:12 Coral IV, 11.12.12 15:33.35N 52:03.40W
Mon 10 Dec 13:44 Not much to report...
Mon 10 Dec 12:18 Fw: Godt båten har holdt :-)
Mon 10 Dec 03:59 Coral IV, 10.12.12 16:06.24N 49:12.90W
Sun 09 Dec 21:23 2. søndag i advent går mot slutt en 16:15.08N 48:23.13W
Sun 09 Dec 11:04 God morgen fra 47 grader vest 16:30.28N 47:02.82W
Sun 09 Dec 03:45 Coral IV, 09 .12.12 16:40.60N 46:06.60W
Sat 08 Dec 22:04 Atlantens nätter – lö 8 dec
Sat 08 Dec 21:59 Ny dodag 16:46.52N 45:30.47W
Sat 08 Dec 21:50 Return of the tradewinds
Sat 08 Dec 21:50 Return of the tradewinds
Sat 08 Dec 05:40 Coral IV, 08 .12.12 17:05.08N 42:30.05W
Fri 07 Dec 21:00 Lågtryck
Fri 07 Dec 20:52 The Doldrums 17:09.02N 42:49.30W
Fri 07 Dec 18:33 Hva slags fisk? 17:11.64N 42:37.30W
Fri 07 Dec 11:32 Ny solskinnsdag - lite vind men fisk! 17:19.28N 41:55.90W
Thu 06 Dec 22:03 Dag med kontraster 18:33.04N 39:12.85W
Thu 06 Dec 21:57 Tropical storms 17:38.08N 41:02.41W
Thu 06 Dec 09:59 Regnværsnatt 18:33.04N 39:12.85W
Wed 05 Dec 20:10 I dag var det visst kø på blogge n...
Wed 05 Dec 20:10 I dag var det visst kø på blogge n...
Wed 05 Dec 18:45 Rock bottom
Wed 05 Dec 18:38 Frigate Salute for Coral IV 19:04.40N 38:00.80W
Wed 05 Dec 18:31 Day 8
Wed 05 Dec 09:46 Re: Ytterligare en dag på Atlant en 19:26.53N 37:04.42W
Tue 04 Dec 18:45 Ytterligare en dag på Atlanten 20:01.27N 35:19.00W
Tue 04 Dec 04:25 Tirsdag. 4. desember kl Kl 03.30 20:37.20N 33:33.30W
Mon 03 Dec 17:54 Mandag 3. desember 20:56.57N 32:27.10W
Sun 02 Dec 21:05 Nok en dag som bød på sine utfor dringer 21:55.45N 29:48.37W
Sun 02 Dec 21:01 Nok en dag som fikk sine utfordringer 21:55.45N 29:48.37W
Sun 02 Dec 02:02 Morgenrapport 2. desember 23:01.29N 27:44.58W
Sat 01 Dec 18:15 Breakages:
Sat 01 Dec 17:20 1. desember - en dag da ikke alt gikk helt som det skulle 23:33.61N 26:32.94W
Sat 01 Dec 17:11 Solskinnsdagen 30. november
Sat 01 Dec 03:30 Re: 29th of November 23:58.65N 25:05.58W
Nov 2012
Fri 30 Nov 03:52 Coral IV, 30.11.12 kl 03.30 24:54.82N 22:10.41W
Thu 29 Nov 16:42 29th of November 25:27.10N 20:46.23W
Thu 29 Nov 02:59 29.11.12 kl 02.30 25:59.08N 19:13.80W
Wed 28 Nov 20:22 (no subject) 26:12.48N 18:29.36W
Wed 28 Nov 04:01 Sørover i regnvær og frisk bris 26:42.20N 16:36.60W
Tue 27 Nov 17:50 Så er vi igang 27:23.59N 15:33.31W
Mon 26 Nov 16:33 Prøveseiling i godvær 28:07.73N 15:25.55W
Sun 25 Nov 07:55 Las Palmas får besøk litt lenger en planlagt...
Mon 19 Nov 15:40 Åpningssermoni ARC 2012 - Las Pa lmas
Aug 2012
Fri 03 Aug 08:41 Las Palmas 28:07.73N 15:25.58W
Thu 02 Aug 15:28 Taliarte - Telde 27:59.43N 15:22.06W
Thu 02 Aug 11:31 Punta Tenefe 27:47.94N 15:25.91W
Thu 02 Aug 10:00 Faro de Maspalomas 27:43.95N 15:35.92W
Jul 2012
Thu 26 Jul 07:58 Playa de Tasarte 27:52.18N 15:48.46W
Wed 25 Jul 07:33 Guigui 27:56.86N 15:49.74W
Mon 23 Jul 07:19 Tilbake i Puerto Rico 27:46.88N 15:42.62W
Sun 22 Jul 06:34 Tenerife? - Nei vi går rett til Gran Canaria 27:58.98N 16:40.33W
Mon 16 Jul 06:36 La Gomera 28:05.33N 17:06.46W
Sun 15 Jul 09:56 Familietur i liten storm 28:01.15N 16:36.90W
Fri 13 Jul 17:44 Gran Canaria - og reisens foreløpige endestasjon - forts...
Sun 08 Jul 14:57 Gran Canaria - og reisens forelø pige endestasjon 27:46.06N 15:42.20W
Sun 08 Jul 12:48 Nattseiling til til Gran Canaria - er det klokt? 28:00.77N 14:21.97W
Sun 08 Jul 12:34 Forlatt Lanzarote med kurs for Fuerteventura 28:40.04N 13:45.34W
Wed 04 Jul 12:58 Så er det igjen Spansk jord unde r føttene - Lanzarote 28:54.93N 13:42.29W
Wed 04 Jul 10:43 Kl 11.22 - Vi ser land! 29:21.37N 13:01.25W
Wed 04 Jul 10:18 kl 06.50 29:40.65N 12:32.76W
Wed 04 Jul 09:49 kl 04.00 - liten mann i stort vann.... 29:53.84N 12:14.50W
Mon 02 Jul 19:53 Biff og stekte poteter i 8 kn 30:27.60N 11:21.41W
Mon 02 Jul 19:27 Vel ute av havna og på vei mot K anari 31:09.93N 10:04.55W
Mon 02 Jul 19:17 Smådramatikk, dagen før avreise 31:19.93N 10:04.55W
Jun 2012
Sat 30 Jun 23:32 Essaoira - Marokko 31:30.48N 9:46.47W
Sat 30 Jun 22:52 Kl 06.55 32:07.95N 9:43.90W
Sat 30 Jun 22:44 Kl 00.15 32:45.37N 9:34.45W
Sat 30 Jun 22:39 Kl 16.30 33:31.52N 9:24.81W
Fri 29 Jun 14:23 Kl 14.22 33:45.56N 9:76.40W
Fri 29 Jun 14:23 Kl 09.00 34:16.88N 9:22.42W
Fri 29 Jun 14:22 Kl 07.16 34:28.62N 9:18.47W
Fri 29 Jun 14:22 Kl 05.00 34:42.52N 9:16.18W
Fri 29 Jun 14:22 kl 03.00 34:55.59N 9:12.21W
Fri 29 Jun 14:22 kl 01.00 35:07.67N 9:10.21W
Fri 29 Jun 14:22 Kl 23.10 35:20.16N 9:06.00W
Fri 29 Jun 14:22 Kl 21.00 35:35.82N 9:02.22W
Fri 29 Jun 13:34 kl 19.10 35:49.33N 8:57.76W
Thu 28 Jun 13:17 God driv mot Afrika 36:27.27N 8:49.47W
Thu 28 Jun 12:38 Til Lagos - siste etappe av Rally Portugal 37:06.20N 8:40.10W
Thu 28 Jun 11:59 Cabo de São Vicente 37:00.19N 8:58.67W
Sun 24 Jun 20:48 Nest siste etappe av Rally Portugal 37:57.05N 8:51.98W
Fri 22 Jun 05:57 ... og slik er det å fly 38:40.54N 9:19.06W
Wed 20 Jun 09:55 Nytt crew på Coral 40:08.85N 8:51.58W
Sat 16 Jun 21:04 Siste etappe for Kolbjørn og Ola v 41:22.30N 8:45.93W
Wed 13 Jun 02:08 Sånn går no dagan :-) 42:07.33N 8:50.68W
Tue 12 Jun 13:40 Vi ser land og har hatt følge me d delfiner 43:08.52N 9:31.34W
Mon 11 Jun 17:13 Ett døgn TIL inn i Rally Portug al 45:14.96N 8:08.58W
Sun 10 Jun 15:13 Ett døgn inn i Rally Portugal 47:43.74N 6:39.28W
Sat 09 Jun 08:38 Vi kaster loss i dag 50:10.73N 5:03.09W
Fri 08 Jun 17:18 Land's End var flott 50:10.73N 5:03.09W
Fri 08 Jun 07:47 Tid for sightseeing 50:10.73N 5:03.09W
Thu 07 Jun 08:48 Falmouth - og vi er blitt turister i Cornwall i stedet for seilere... 50:09.10N 5:03.04W
Tue 05 Jun 08:56 Morgenstund har gull i munn..
Mon 04 Jun 21:20 Fremdeles England 50:10.73N 5:03.09W
Sun 03 Jun 18:34 Og sånn ser det ut fra mastetoppen (copyright Morten) 50:21.76N 4:09.88W
Sun 03 Jun 17:58 Det går ikke alltid som planlagt ..... 50:21.76N 4:09.88W
Sat 02 Jun 21:55 Snart kaster vi loss igjen! Rally Portugal starter sønda g 0900. 50:21.76N 4:09.88W
Apr 2012
Mon 30 Apr 17:30 Hittil råeste etappe. – ny rekord i macho-seiling. 50:21.76N 4:09.88W
Mon 30 Apr 00:30 Med due på bommen 50:27.45N 3:31.73W
Fri 27 Apr 23:04 Eastbourne til ..... 50:45.13N 1:31.40W
Mon 09 Apr 08:24 Første etappe over.... 50:47.44N 0:19.55E
Sat 07 Apr 20:37 The white cliffs of Dover 51:07.12N 1:18.66E
Sat 07 Apr 07:22 Driving in the fast lane 51:22.96N 2:09.93E
Fri 06 Apr 10:12 Litt action: Bordet av Nederlandsk politi og toll 52:57.09N 4:34.04E
Fri 06 Apr 05:39 Møte med tysk kystvakt 53:22.76N 5:01.03E
Thu 05 Apr 12:15 Endelig under seil igjen 53:47.91N 7:34.37E
Wed 04 Apr 07:48 Kieler Kanal til Cuxhaven 53:52.51N 8:42.38E
Wed 04 Apr 07:42 Mye vind og 2 grader er kaldt 53:52.51N 8:42.38E
Sun 01 Apr 20:31 Det er deilig å være norsk i Dan mark 55:27.01N 10:39.91E
Mar 2012
Fri 30 Mar 14:18 Endelig er vi i gang! 57:49.40N 11:04.67E
Sat 03 Mar 09:24 26 dager igjen.... 59:39.61N 10:36.03E