logo ALFARD

Position Map

Profile


Arne Henry Sørra og Lars Clausen


Norwegian


Hanse 370e


37


Send gratis SMS til satelittelefon fra messaging.iridium.com. Tlf: +881651433893 Husk ditt navn!


http://ekclausens.blogspot.com/

RSS Feed


Click here to see these positions in Google Earth. Note that you must have Google Earth installed

Previous Diary Entries

Date Subject Position
2011
Aug 2011
Fri 05 Aug 18:24 59.54.51N 10.41.77E 59:54.51N 10:41.77E
Fri 05 Aug 11:10 59.12.00N 10.36.60E 59:12.00N 10:36.60E
Thu 04 Aug 18:13 58.58.20N 10.08.90E 58:58.20N 10:08.90E
Thu 04 Aug 08:07 58.28.80N 08.54.80E 58:28.80N 8:54.80E
Tue 02 Aug 09:38 Red. korrigerer
Tue 02 Aug 09:17 58.01.72N 08.01.84E 58:01.72N 8:01.84E
Mon 01 Aug 11:27 57.48.00N 04.24.00E 57:48.00N 4:24.00E
Jul 2011
Sun 31 Jul 19:23 57.57.40N 01.08.00E 57:57.40N 1:08.00E
Sun 31 Jul 09:06 58.04.50N 00.51.00W 58:04.50N 0:51.00W
Sat 30 Jul 12:00 57.39.00N 03.48W 57:39.00N 3:48.00W
Fri 29 Jul 22:49 57.26.80N 04.12.52W 57:26.80N 4:12.52W
Thu 28 Jul 20:13 57.08.48N 04.40.79W 57:08.48N 4:40.79W
Wed 27 Jul 07:20 56.50.52N 05.07.47W 56:50.52N 5:07.47W
Mon 25 Jul 19:53 56.12.00N 05.33.00W 56:12.00N 5:33.00W
Sun 24 Jul 21:37 56.00.74N 05.26.82W 56:00.74N 5:26.82W
Sat 23 Jul 11:59 55.50.00N 05.05.00W 55:50.00N 5:05.00W
Fri 22 Jul 10:59 54.26.00N, 05.06.00W 54:26.00N 5:06.00W
Tue 19 Jul 18:33 Fullt mannskap
Sun 17 Jul 13:00 Frokost i Howth
Sun 17 Jul 12:39 Frokost i Howth!
Sat 16 Jul 19:02 Eventyret fortsetter!!
Jun 2011
Sun 19 Jun 22:16 53 23 39N 06 04 00W 53:23.39N 6:04.00W
Fri 17 Jun 18:28 53 23 39N 06 04 00W 53:23.39N 6:04.00W
Thu 16 Jun 18:22 51 49 83N 06 37 17W 51:49.83N 6:37.17W
Wed 15 Jun 18:26 49 42 67N 09 22 73W 49:42.67N 9:22.73W
Tue 14 Jun 18:22 47 35 65N 11 12 72W 47:35.65N 11:12.72W
Mon 13 Jun 21:10 45 58 19N 13 43 88W 45:58.19N 13:43.88W
Mon 13 Jun 17:53 43 42 79N 14 05 57W 43:42.79N 14:05.57W
Sun 12 Jun 17:32 43 50 35N 16 34 44W 43:50.35N 16:34.44W
Sat 11 Jun 18:08 42 33 51N 19 51 00W 42:33.51N 19:51.00W
Fri 10 Jun 18:03 41 19 56N 23 25 49W 41:19.56N 23:25.49W
Thu 09 Jun 18:23 39 59 57N 26 06 02W 39:59.57N 26:06.02W
Wed 08 Jun 17:59 38 41 29N 28 21 68W 38:41.29N 28:21.68W
Sun 05 Jun 15:10 Flere bilder fra kryssen
Sun 05 Jun 15:10 Flere bilder fra kryssen
Sat 04 Jun 22:30 38 32 05N 28 37 52W 38:32.05N 28:37.52W
Thu 02 Jun 13:54 Bilder del 2
Thu 02 Jun 13:54 Bilder del 3
Thu 02 Jun 11:22 Bilder del 1
May 2011
Mon 30 May 18:13 38 14 83N 30 51 34W 38:14.83N 30:51.34W
Sun 29 May 19:21 38 20 25N 33 42 37W 38:20.25N 33:42.37W
Sat 28 May 19:41 38.57.76N , 36.57.00W 38:57.76N 36:57.00W
Sat 28 May 06:06 38.48.77N 37.11.36W 38:48.77N 37:11.36W
Fri 27 May 19:37 39.33.14N, 37.48.85W 39:33.14N 37:48.85W
Thu 26 May 19:05 37.49.62N 39.25.61W 37:49.62N 39:25.61W
Wed 25 May 18:51 35.37.63N 41.18.71W 35:37.63N 41:18.71W
Tue 24 May 17:52 33.59.08N 43.29.78W 33:59.08N 43:29.78W
Mon 23 May 18:31 32.37.98N 46.13.06W 32:37.98N 46:13.06W
Sun 22 May 19:55 31.15.82N 49.14.07W 31:15.82N 49:14.07W
Sun 22 May 18:08 31.15.82N 49.14.07W 31:15.82N 49:14.07W
Sun 22 May 18:00 31.15.82N 49.14.07W 31:15.82N 49:14.07W
Sun 22 May 06:02 30.30.43N 50.39.95W 30:30.43N 50:39.95W
Sat 21 May 18:21 (no subject)
Fri 20 May 18:36 28.28.05N 53.36.87.W 28:28.05N 53:36.87W
Fri 20 May 09:13 En fantastisk natt!!!
Thu 19 May 19:01 26.24.25N 54.40.47W 26:24.25N 54:40.47W
Wed 18 May 18:05 24.22.50N 56.17.85W 24:22.50N 56:17.85W
Tue 17 May 17:04 22.16.43N 57.39.96W 22:16.43N 57:39.96W
Tue 17 May 09:03 HURRA FOR 17.MAI
Mon 16 May 17:12 20.15.92N 58.57.33W 20:15.92N 58:57.33W
Sun 15 May 17:05 19.07.76N 60.52.85W 19:07.76N 60:52.85W
Sun 15 May 02:36 18.14.00N 62.53.14W 18:14.00N 62:53.14W
Fri 13 May 16:27 Rom-smaking og andre nødvendigheter...
Thu 12 May 13:46 Utsatt avreise.....
Wed 11 May 16:50 Proviantering!
Wed 11 May 12:03 Endelig !!
Tue 10 May 02:52 18.04.01N 63.05.62W 18:04.01N 63:05.62W
2010
Jun 2010
Fri 11 Jun 02:49 13:00.32N 61:14.14W - Port Elizabeth - Bequia 13:00.32N 61:14.14W
Wed 09 Jun 02:45 13:14.68N 61:16.50W - Keartons Bay - St Vincent (Rosi and Orlando) 13:14.68N 61:16.50W
Sat 05 Jun 02:38 13:43.04N 60:57.14W - Vieux Fort - St. Lucia 13:43.04N 60:57.14W
Fri 04 Jun 02:43 13:56.29N 61:02.41W - Anse La Raye - St. Lucia 13:56.29N 61:02.41W
May 2010
Fri 28 May 02:16 14:04.27N 60:57.00W - Rodney Bay - St. Lucia 14:04.27N 60:57.00W
Wed 26 May 02:03 14:33.11N 61:03.18W - Anse Mitan - Martinique 14:33.11N 61:03.18W
Mon 24 May 01:49 15:17.34N 61:23.01W - Roseau - Dominica 15:17.34N 61:23.01W
Fri 21 May 01:46 15:51.57N 61:35.09W - Les Saintes 15:51.57N 61:35.09W
Wed 19 May 02:27 16:18.28N 61:47.47W - Guadeloupe - Desheies 16:18.28N 61:47.47W
Thu 13 May 01:45 17:03.59N 61:53.01W - Antigua - Jolly Harbour 17:03.59N 61:53.01W
Mon 10 May 19:10 17:00.41N 61:46.31W - Antigua - Falmouth Harbour 17:00.41N 61:46.31W
Sun 09 May 20:38 16:18.28N 61:47.47W - Guadeloupe - Desheies 16:18.28N 61:47.47W
Wed 05 May 17:32 15:51.57N 61:35.09W - Les Saintes 15:51.57N 61:35.09W
Sun 02 May 22:06 15:34.50N 61:27.47W - Prince Ruperts Bay - Dominica 15:34.50N 61:27.47W
Apr 2010
Fri 30 Apr 00:37 14:44.26N 61:10.40W - St. Pierre - Martinique 14:44.26N 61:10.40W
Tue 27 Apr 12:10 14:35.34N 61:04.03W - Fort de France - Martinique 14:35.34N 61:04.03W
Fri 23 Apr 02:46 14:04.27N 60:57.00W - Rodney Bay - St. Lucia 14:04.27N 60:57.00W
Mon 19 Apr 04:04 13:43.04N 60:57.14W - Vieux Fort - St. Lucia 13:43.04N 60:57.14W
Sat 17 Apr 04:02 13:14.68N 61:16.50W - Keartons Bay - St Vincent 13:14.68N 61:16.50W
Tue 13 Apr 12:28 13:07.54N 61:12.04W - Young Island Cut - St. Vincent 13:07.54N 61:12.04W
Thu 08 Apr 03:52 13:00.32N 61:14.14W - Port Elizabeth - Bequia 13:00.32N 61:14.14W
Wed 07 Apr 03:49 12:42.25N 61:19.46W - Charles Town - Canouan 12:42.25N 61:19.46W
Mon 05 Apr 03:45 12:38.10N 61:21.41W - Tobago Cays 12:38.10N 61:21.41W
Sat 03 Apr 03:40 12:35.50N 61:24.57W - Clifton - Union Island 12:35.50N 61:24.57W
Thu 01 Apr 02:40 12:29.06N 61:29.04W - Sandy Island - Carriacou 12:29.06N 61:29.04W
Mar 2010
Sun 28 Mar 03:40 12:27.26N 61:29.10W - Tyrel Bay - Carriacou 12:27.26N 61:29.10W
Thu 18 Mar 03:54 12:02.39N 61:44.57W - St Georges - Grenada 12:02.39N 61:44.57W
2009
Dec 2009
Wed 16 Dec 23:15 Trinidad & Tobago - Chaguarmas Bay! 10.40.48N 61.37.54W 10:40.48N 61:37.54W
Tue 15 Dec 23:17 Trinidad & Tobago - Chaguarmas Bay! 10.40.48N 61.37.54W 10:40.48N 61:37.54W
Mon 14 Dec 22:13 Trinidad & Tobago - Chaguarmas Bay! 10.40.48N 61.37.54W 10:40.48N 61:37.54W
Sun 13 Dec 15:03 Trinidad & Tobago - Chaguarmas Bay! 10.40.48N 61.37.54W 10:40.48N 61:37.54W
Sat 12 Dec 14:21 På vei mot Trinidad & Tobago! 12.01N 61.48W 12:01.00N 61:48.00W
Fri 11 Dec 23:02 Grenada - St-George's! 12.02.3919N 61.44.5662W 12:02.39N 61:44.57W
Thu 10 Dec 21:25 Union Island! 12.35.50N 61.24.50W 12:35.50N 61:24.50W
Wed 09 Dec 21:20 Union Island! 12.35.50N 61.24.50W 12:35.50N 61:24.50W
Tue 08 Dec 20:17 Tobago Cays! 12.38.019N 61.21.418W 12:38.02N 61:21.42W
Mon 07 Dec 21:51 Tobago Cays! 12.38.22N 61.21.74W 12:38.22N 61:21.74W
Sun 06 Dec 21:28 Tobago Cays! 12.38.22N 61.21.74W 12:38.22N 61:21.74W
Sat 05 Dec 22:06 Bequia! 13.00.506N 61.14.254W 13:00.51N 61:14.25W
Fri 04 Dec 21:23 På vei mot Bequia! 13.06.00N 59.38.00W 13:06.00N 59:38.00W
Thu 03 Dec 12:00 BARBADOS - Bridgetown - 13:01.00N 59:50.00W 13:01.00N 59:50.00W
Wed 02 Dec 12:00 BARBADOS - Bridgetown - 13:01.00N 59:30.00W 13:01.00N 59:30.00W
Tue 01 Dec 18:35 På vei mot Barbados! 13.05.00N 57.40.00W 13:05.00N 57:40.00W
Tue 01 Dec 12:00 På vei mot Barbados! 13.10.00N 57.08.00W 13:10.00N 57:08.00W
Nov 2009
Mon 30 Nov 18:00 På vei mot Barbados! 13.49.00N 55.26.00W 13:49.00N 55:26.00W
Mon 30 Nov 12:02 Vestover mot Barbados - 13.48.00N 54.46.00W 13:48.00N 54:46.00W
Sun 29 Nov 18:00 Vestover mot Barbados - 13.57.00N 52.60.00W 13:57.00N 52:60.00W
Sun 29 Nov 12:00 Vestover mot Barbados - 13.57.00N 52.20.00W 13:57.00N 52:20.00W
Sat 28 Nov 18:00 Vestover mot Barbados - 13.58.00N 50.25.00W 13:58.00N 50:25.00W
Sat 28 Nov 12:00 Vestover mot Barbados - 14.02.00N 49.47.00W 14:02.00N 49:47.00W
Fri 27 Nov 18:22 Vestover mot Barbados - 14.29.00N 48.22.00W 14:29.00N 48:22.00W
Fri 27 Nov 12:00 Vestover mot Barbados - 14.42.00N 47.54.00W 14:42.00N 47:54.00W
Thu 26 Nov 18:00 Vestover mot Barbados - 15.09.00N 46.01.00W 15:09.00N 46:01.00W
Thu 26 Nov 11:49 Vestover mot Barbados - 15.22.00N 45.25.00W 15:22.00N 45:25.00W
Wed 25 Nov 12:00 Vestover mot Barbados - 16.12.00N 43.34.00W 16:12.00N 43:34.00W
Wed 25 Nov 12:00 Vestover mot Barbados - 16.21.00N 42.53.00W 16:21.00N 42:53.00W
Tue 24 Nov 18:00 Vestover mot Barbados - 17.07.00N 40.47.00W 17:07.00N 40:47.00W
Tue 24 Nov 12:00 Vestover mot Barbados - 17.14.00N 40.06.00W 17:14.00N 40:06.00W
Mon 23 Nov 18:00 Vestover mot Barbados - 17.28.00N 38.06.00W 17:28.00N 38:06.00W
Mon 23 Nov 12:00 Vestover mot Barbados - 17.27.00N 37.25.00W 17:27.00N 37:25.00W
Sun 22 Nov 17:57 Vestover mot Barbados - 17.25.00N 35.11.00W 17:25.00N 35:11.00W
Sun 22 Nov 12:00 Vestover mot Barbados - 17.25.00N 34.25.00W 17:25.00N 34:25.00W
Sat 21 Nov 18:32 Vestover mot Barbados - 17.32.00N 32.22.00W 17:32.00N 32:22.00W
Sat 21 Nov 12:00 Vestover mot Barbados - 17.46.00N 31.31.00W 17:46.00N 31:31.00W
Fri 20 Nov 18:00 Vestover mot Barbados - 18.12.00N 29.26.00W 18:12.00N 29:26.00W
Fri 20 Nov 12:11 Vestover mot Barbados - 18.34.00N 28.50.00W 18:34.00N 28:50.00W
Thu 19 Nov 18:00 Vestover mot Barbados - 19.33.00N 27.19.00W 19:33.00N 27:19.00W
Thu 19 Nov 12:00 Vestover mot Barbados - 19.51.00N 26.43.00W 19:51.00N 26:43.00W
Wed 18 Nov 18:00 Vestover mot Barbados - 20.49.00N 24.58.00W 20:49.00N 24:58.00W
Wed 18 Nov 18:00 Vestover mot Barbados - 20.49.00N 24.58.00W 20:49.00N 24:58.00W
Wed 18 Nov 12:20 Vestover - 21.08.00N 24.22.00W 21:08.00N 24:22.00W
Wed 18 Nov 12:00 Vestover - 21.08.00N 24.22.00W 21:08.00N 24:22.00W
Tue 17 Nov 18:00 Vestover mot Karibien - 21:52.00N 22:43.00W 21:52.00N 22:43.00W
Tue 17 Nov 12:00 Vestover mot Karibien - 22:16.00N 22:14.00W 22:16.00N 22:14.00W
Mon 16 Nov 18:03 Vestover mot Karibien - 22:56.00N 20:35.00W 22:56.00N 20:35.00W
Mon 16 Nov 12:00 Vestover mot Karibien - 23:13.00N 20:11.00W 23:13.00N 20:11.00W
Sun 15 Nov 18:00 I retning Kapp Verde - 24:12.00N 18:28.00W Søndag 24:12.00N 18:28.00W
Sun 15 Nov 11:54 I retning Kapp Verde - 24:26.00N 18:10.00W 24:26.00N 18:10.00W
Sat 14 Nov 18:00 Sør av Tenerife - 25:47.00N 17:35.00W 25:47.00N 17:35.00W
Sat 14 Nov 14:31 I retning Kapp Verde - 26:20.00N 17:20.00W 26:20.00N 17:20.00W
Fri 13 Nov 15:54 Sør av Tenerife - 27:53.00N 16:40.00W 27:53.00N 16:40.00W
Fri 13 Nov 12:53 TENERIFE - San Miguel - 28:01.12N 16:36.46W 28:01.12N 16:36.46W
Thu 12 Nov 21:17 TENERIFE - 28:01.00N 16:27.00W 28:01.00N 16:27.00W
Thu 12 Nov 14:18 TENERIFE - Santa Cruz 28:27.98N 16:14.64W 28:27.98N 16:14.64W
Wed 11 Nov 18:44 TENERIFE - Santa Cruz 28:27.98N 16:14.64W 28:27.98N 16:14.64W
Tue 10 Nov 18:45 TENERIFE - Santa Cruz 28:27.98N 16:14.64W 28:27.98N 16:14.64W
Mon 09 Nov 15:22 TENERIFE - Santa Cruz 28:27.40N 16:14.57W 28:27.40N 16:14.57W
Sun 08 Nov 17:13 TENERIFE - Santa Cruz 28:27.40N 16:14.57W 28:27.40N 16:14.57W
Sat 07 Nov 23:30 TENERIFE - Santa Cruz 28:27.40N 16:14.57W 28:27.40N 16:14.57W
Fri 06 Nov 21:15 TENERIFE - Santa Cruz 28:27.40N 16:14.57W 28:27.40N 16:14.57W
Thu 05 Nov 21:23 TENERIFE - Santa Cruz 28:27.40N 16:14.57W 28:27.40N 16:14.57W
Wed 04 Nov 19:54 TENERIFE - Santa Cruz 28:27.40N 16:14.57W 28:27.40N 16:14.57W
Wed 04 Nov 18:42 TENERIFE - Santa Cruz 28:27.40N 16:14.57W 28:27.40N 16:14.57W
Tue 03 Nov 20:16 TENERIFE - Santa Cruiz 28:27.40N 16:14.57W 28:27.40N 16:14.57W
Mon 02 Nov 18:52 TENERIFE - Santa Cruiz 28:27.40N 16:14.57W 28:27.40N 16:14.57W
Sun 01 Nov 16:22 LAS PALMAS 28:07:35N 15.25.40W 28:07.35N 15:25.40W
Oct 2009
Sat 31 Oct 16:09 LAS PALMAS 28:07.35N 15:25.40W