logo ARIES 2010 - 2011

Position Map

Profile


Grete Dyngeland / Per-Ørnulf Dæhli


Norway


Bavaria


42


No stress - Aries


http://www.sy-aries.com

RSS Feed


Click here to see these positions in Google Earth. Note that you must have Google Earth installed

Previous Diary Entries

Date Subject Position
2011
Jul 2011
Sun 03 Jul 18:06 Orknøyene, Kirkwall 58:29.20N 2:57.47W
Jun 2011
Tue 28 Jun 18:32 Wick 58:26.50N 3:05.00W
Sat 25 Jun 15:30 Seaport Marina, Inverness 57:29.12N 4:14.91W
Fri 24 Jun 15:19 Dochgarroch Lock 57:25.97N 4:18.15W
Wed 22 Jun 18:13 Fort Augustus 57:08.75N 4:40.61W
Wed 22 Jun 11:05 Neptun's Staircace 56:50.94N 5:05.41W
Tue 21 Jun 18:02 Aries i Caledonian Canal 56:50.96N 5:05.35W
Thu 16 Jun 22:45 Vi er i siget...Oban 56:25.11N 5:29.81W
Wed 15 Jun 12:33 Crinan Canal, Crinan 56:05.24N 5:34.03W
Fri 10 Jun 17:18 Bangor, Belfast 54:39.91N 5:41.12W
Wed 08 Jun 16:08 Carlingford, en plass man ikke stopper... 54:02.53N 6:11.00W
Mon 06 Jun 15:31 This is Dublin 53:17.84N 6:08.25W
Thu 02 Jun 05:37 Vi er på oppløpssiden og i morgen er det DUBLIN 51:36.34N 8:14.33W
Wed 01 Jun 05:38 1. Juni 2011 Kursen er satt for Dublin.... 50:06.77N 11:34.20W
May 2011
Tue 31 May 05:20 Aries tok det litt rolig det siste døgnet 48:31.83N 14:48.59W
Mon 30 May 05:36 Hektisk døgn på havet 47:17.56N 17:49.14W
Sun 29 May 05:24 Da har vi hatt ett døgn med god seiling 45:46.36N 20:45.91W
Sat 28 May 05:30 Så kom seilvinde tilbake... 44:07.42N 23:44.60W
Fri 27 May 05:23 Så seil er vi på ....... 3. døgn 43:08.04N 26:21.36W
Thu 26 May 07:15 Re: Aries på veil til Irland
Thu 26 May 05:16 Dag 2 på vei mot Irland, Kinsale 41:30.48N 26:58.37W
Wed 25 May 05:28 Aries på veil til Irland 39:40.58N 27:24.68W
Mon 16 May 07:11 AZORENE...... 38:31.85N 28:37.50W
Sun 15 May 05:54 Da går vi inn i det siste døgnet før vi kommer til H orta 38:44.85N 30:52.36W
Sat 14 May 05:22 Fw: Vi skriver 14. mai 2011 37:16.73N 32:37.80W
Sat 14 May 05:18 Vi skriver 14. mai 2011
Fri 13 May 05:22 Vi var to, nå er vi tre.... 35:36.62N 34:01.73W
Thu 12 May 05:30 12. mai 2011. Vi motorseiler 34:29.40N 36:22.40W
Thu 12 May 05:14 Aries passerte 20000 nm 33:59.10N 37:27.17W
Wed 11 May 05:20 NO STRESS - ARIES 33:15.11N 38:57.69W
Tue 10 May 05:27 Aries er målbevist og ikke lett å temme.... 31:58.92N 41:19.62W
Mon 09 May 05:33 Ny døgn rekord for denne seilasen - 177 nm på 24 ti mer 30:29.45N 43:46.63W
Sun 08 May 05:17 8. mail og vi surfer videre mot Azorene 28:58.34N 46:25.61W
Sat 07 May 05:22 Da er det helg igjen..... 27:43.05N 48:54.25W
Fri 06 May 05:56 Dag 8 og vi koser oss på havet 27:00.01N 51:16.10W
Thu 05 May 06:06 1 uke på havet 26:21.59N 53:39.69W
Wed 04 May 05:47 Dagene flyr... dag 6 på sjøen 25:56.14N 56:17.58W
Tue 03 May 06:10 5. døgnet i havet, tiden flyr 25:23.94N 58:45.92W
Mon 02 May 05:46 Dag 4 og fortsatt sommer og sol... 24:50.54N 60:51.24W
Sun 01 May 05:31 Aries dag 3 på havet. 23:37.78N 62:16.40W
Apr 2011
Sat 30 Apr 05:45 Dag 2 21:39.92N 63:30.63W
Fri 29 Apr 05:19 Dag 1 19:30.39N 64:29.63W
Wed 20 Apr 20:17 LOG OPPDATERINGER
Tue 12 Apr 01:57 Great Habour 18:26.47N 64:45.04W
Thu 07 Apr 14:10 Anegada 18:43.42N 64:23.36W
Sat 02 Apr 12:00 Saba Rock - Virgin Gorda 18:30.13N 64:21.84W
Mar 2011
Wed 30 Mar 16:40 Deadman Bay - Peter Island 18:21.39N 64:34.13W
Wed 30 Mar 09:22 The Baths - Virgin Gorda 18:25.82N 64:26.77W
Mon 28 Mar 12:54 Marina Cay 18:27.63N 64:31.67W
Sat 26 Mar 14:46 Benures Bay - Norman Island 18:19.34N 64:36.35W
Thu 24 Mar 13:20 The Bight 18:19.34N 64:36.35W
Tue 22 Mar 17:51 Sopers Hole - Tortola 18:23.10N 64:42.22W
Mon 21 Mar 15:46 White Bay - Jost Van Dyke 18:26.52N 64:45.73W
Sun 20 Mar 09:39 Road Harbour - UK Virgin Island 18:25.49N 64:36.70W
Fri 18 Mar 15:27 Ladder Bay - SABA 17:38.09N 63:15.47W
Thu 17 Mar 12:11 St Kitts - Port Zante 17:17.58N 62:43.47W
Wed 16 Mar 18:07 Charlestown, Nevis 17:08.48N 62:37.85W
Mon 14 Mar 18:14 Little Bay - Monserrat 16:48.16N 62:12.41W
Sat 12 Mar 18:22 Deshaires - Guadeloupe 16:18.54N 61:47.84W
Thu 10 Mar 16:02 Riviere Sens 15:59.02N 61:43.02W
Tue 08 Mar 15:55 Portsmouth, Domenica 15:34.48N 61:27.63W
Tue 08 Mar 15:48 Saint Pierre 14:44.67N 61:10.64W
Sun 06 Mar 15:43 Fort De France 14:35.91N 61:04.09W
Fri 04 Mar 16:07 Petie Anse D'alert 14:28.08N 61:04.16W
Thu 03 Mar 14:11 Le Marin, Martinique 14:27.95N 60:52.14W
Feb 2011
Wed 23 Feb 14:54 St. Lucia 14:04.45N 60:57.01W
Tue 22 Feb 14:48 Tilbake på Bequia 13:00.16N 61:11.45W
Tue 22 Feb 14:43 Mustique, kort opphold 12:52.68N 61:11.45W
Mon 21 Feb 15:14 Saline Bay - Mayreau 12:38.04N 61:23.85W
Fri 18 Feb 15:02 Tobago Cays 12:37.91N 61:21.42W
Thu 17 Feb 15:43 Petite Martinique 12:31.66N 61:23.25W
Wed 16 Feb 21:52 Tyrrel Bay
Sun 13 Feb 00:23 Tilbake i Tyrrel Bay 12:27.39N 61:29.22W
Jan 2011
Sat 22 Jan 12:22 Privkley Bay 11:59.98N 61:45.74W
Fri 21 Jan 12:16 Tilbake i St. George. 12:02.63N 61:44.92W
Sat 08 Jan 16:42 Tyrrel Bay 12:27.44N 61:29.19W
Wed 05 Jan 13:49 Prickly Bay 11:59.98N 61:45.74W
Sun 02 Jan 15:29 St. George 12:02.63N 61:44.92W
Sat 01 Jan 21:59 Clifton, utsjekk 12:35.84N 61:24.95W
Sat 01 Jan 21:52 Chatman Bay, nyttårsaften 12:36.28N 61:27.05W
Sat 01 Jan 21:46 Tobago Cays 12:37.91N 61:21.42W
Sat 01 Jan 21:39 Friendship Bay 12:59.32N 61:14.10W
2010
Dec 2010
Sun 26 Dec 22:41 Jul på Bequia 13:00.16N 61:14.52W
Wed 22 Dec 14:13 Marigot Bay, St. Lucia
Sat 18 Dec 15:56 Rodney Bay, St. Lucia 14:04.41N 60:57.01W
Tue 14 Dec 12:40 Innspurten er igang 14:11.86N 60:00.24W
Sun 12 Dec 11:49 Siste søndag i havet i denne omgang 14:50.75N 55:03.22W
Sat 11 Dec 11:40 Da le det lørdag igjen dere 15:17.44N 49:57.16W
Fri 10 Dec 11:52 Da er der snart helg.... 15:17.53N 49:56.22W
Thu 09 Dec 11:45 Under 800 nm til St Lucia 14:45.92N 47:21.70W
Wed 08 Dec 11:31 Passatvinden er oppskrytt kom på VHF'en i går 14:18.75N 44:34.09W
Tue 07 Dec 11:42 Tirsdag den 6. og vi har fått vind i seilene 14:03.73N 41:54.09W
Mon 06 Dec 11:52 Vi skriver 6. desember.. 14:03.93N 39:17.35W
Sun 05 Dec 11:39 14 dager i sjøen 13:53.67N 37:02.62W
Sat 04 Dec 11:52 Da er det lørdag den 4. desember 13:21.52N 35:02.83W
Fri 03 Dec 14:04 Da har Tone fått fisk.. 13:26.12N 33:05.69W
Fri 03 Dec 11:54 Aries 3. desember 2010. 13:28.76N 32:54.22W
Thu 02 Dec 11:20 ETA St. Lucia 22 desember???? 14:04.70N 30:56.57W
Wed 01 Dec 11:45 1. desember os skipperen har fått julekalender.... 15:06.65N 29:07.76W
Nov 2010
Tue 30 Nov 11:31 Vi er klar for passatvinden.. Kommer den i dag? 17:27.72N 27:35.30W
Mon 29 Nov 11:32 Mandag og ny uke 17:26.05N 26:22.10W
Sun 28 Nov 11:26 Da har vi vært ute i 1 uke... 18:15.31N 25:25.78W
Sat 27 Nov 14:50 Da er det lørdag....
Fri 26 Nov 11:22 Da har også vi fått fisk 19:57.69N 22:19.27W
Thu 25 Nov 11:51 Dag 4 - hvor er vinden? 21:12.73N 20:39.85W
Thu 25 Nov 04:46 Noen ord fra nattevakten... 21:36.18N 20:07.70W
Wed 24 Nov 11:59 1 mnd igjen til jul 22:21.51N 19:01.65W
Tue 23 Nov 11:51 Dag 2 i havet.. 24:11.48N 17:46.54W
Mon 22 Nov 11:22 Væroppservasjon 22. november kl 12.00 UTC fra Aries 26:29.98N 16:27.93W
Sun 21 Nov 19:41 Første dag går mot slutt.. 27:31.14N 15:22.23W
Fri 19 Nov 08:06 Las Palmas 28:07.62N 15:25.57W
Sun 07 Nov 12:09 Las Palmas 28:07.62N 15:25.58W
Tue 02 Nov 20:37 Puerto de Mogan 27:48.96N 15:45.81W
Mon 01 Nov 18:26 ANFI DEL MAR 27:46.25N 15:41.62W
Oct 2010
Sat 30 Oct 14:52 Puerto Rico 27:46.89N 15:42.63W
Thu 28 Oct 11:07 Nærmer oss Gran Kanaria 27:46.57N 15:28.36W
Sun 24 Oct 15:55 Morro Jable 28:02.96N 14:21.63W
Fri 22 Oct 11:42 Gran Tarajal 28:12.40N 14:01.50W
Thu 21 Oct 10:35 ISLA LOBOS 28:44.16N 13:49.55W
Fri 15 Oct 12:12 Marina Rubicon - Lanzarote 28:51.46N 13:48.85W
Wed 13 Oct 13:57 ISLA GRACIOSA - SPANIA 29:13.43N 13:30.70W
Tue 12 Oct 09:22 Rolig natt med lite vind 31:12.58N 15:25.16W
Mon 11 Oct 12:52 Seiler fra Madeira! 32:38.78N 16:40.05W
Sat 09 Oct 13:01 Test fra ny PC
Sep 2010
Wed 29 Sep 17:57 Quinta do Lorde 32:44.47N 16:42.73W
Sun 26 Sep 17:51 Enseada da Abra. 32:44.73N 16:41.74W
Wed 15 Sep 19:59 Porto Santo 33:03.72N 16:18.94W
Fri 10 Sep 23:33 Innspurt 33:24.84N 15:36.44W
Fri 10 Sep 22:09 Siste innspurt mot Porte Santo 33:24.84N 15:36.44W
Fri 10 Sep 01:53 Vi har passert halveis til Porto Santo 35:04.80N 12:52.83W
Fri 10 Sep 01:48 Vi har passert halveis til Porto Santo 35:04.80N 12:52.83W
Wed 08 Sep 22:07 Re: På veg til Portio Santo 36:25.68N 9:59.35W
Mon 06 Sep 16:43 Tilbake i Lagos.. 37:06.57N 8:40.51W
Sat 04 Sep 19:26 Canal de Olhaoo 37:00.03N 7:50.58W
Aug 2010
Sun 29 Aug 09:59 LAGOS 37:06.59N 8:40.52W
Fri 27 Aug 07:51 Lisboa 38:40.61N 9:19.06W
Fri 27 Aug 07:48 Europas vestligste 38:53.60N 9:30.94W
Mon 23 Aug 21:46 Nazare 39:35.00N 9:04.49W
Sun 22 Aug 22:29 Figueira da Foz 40:08.85N 8:51.60W
Sat 21 Aug 11:19 Aries i havet med kurs for..... 41:04.35N 8:48.18W
Fri 20 Aug 09:11 Povoa de Vazim 41:22.31N 8:45.90W
Mon 16 Aug 11:38 Baiona 42:46.36N 9:09.53W
Sat 14 Aug 12:51 Helg og festivaltid
Fri 13 Aug 09:40 Ares
Thu 12 Aug 07:43 Aries i Ares 43:25.38N 8:14.40W
Mon 09 Aug 16:49 La Coruna 43:21.99N 8:23.09W
Fri 06 Aug 14:07 Brest 48:22.66N 4:29.25W
Wed 04 Aug 17:24 Camaret 48:16.81N 4:35.36W
Jul 2010
Sat 31 Jul 10:49 Boulogne sur mer 50:43.52N 1:35.95E
Thu 29 Jul 10:50 Nuiewpoort 51:08.52N 2:44.61E
Wed 28 Jul 10:51 Gouda 52:00.52N 4:42.28E
Wed 28 Jul 10:50 Willamstad 51:41.70N 4:26.59E
Mon 26 Jul 21:42 På vei gjennom Amsterdam 52:23.23N 4:53.02E
Sat 24 Jul 15:59 Amsterdam 52:22.95N 4:54.39E
Fri 23 Jul 21:00 Lelystad 52:32.19N 5:26.91E
Wed 21 Jul 21:12 Jachthaven Lunegat
Tue 20 Jul 21:11 I kanalen
Mon 19 Jul 20:55 Groningen 53:12.96N 6:34.51E
Mon 19 Jul 05:32 Underveis til kanalene i Nederland 53:42.24N 6:55.90E
Sat 17 Jul 20:11 Norderney 53:42.13N 7:09.78E
Fri 16 Jul 20:02 Cuxhaven 53:52.44N 8:42.40E
Thu 15 Jul 19:59 Brunsbuttel 53:53.75N 9:08.82E
Wed 14 Jul 19:20 Budelsdorf 54:18.17N 9:39.65E
Tue 13 Jul 19:08 Haltenau 54:22.15N 10:08.68E
Mon 12 Jul 19:08 Spodsberg 54:55.96N 10:49.95E
Mon 12 Jul 19:08 Rødvig 55:15.21N 12:22.37E
Sun 11 Jul 19:07 Kastrup Strand 55:38.47N 12:39.13E
Sun 11 Jul 14:11 Kastrup strand marina 55:38.47N 12:39.23E
Thu 08 Jul 18:40 Vi har kommet til Helsingør
Thu 08 Jul 15:34 Nå ligger vi i Helsingør. 56:01. 57N 12:31.58E 56:01.57N 12:31.58E
Wed 07 Jul 18:53 Helsingborg, 56:02.91N 12:41.19E 56:02.91N 12:41.19E
Mon 05 Jul 18:40 Anholt, en perle 56:42.90N 11:30.64E 56:42.90N 11:30.64E
Fri 02 Jul 12:15 Læsø 57:17.74N 10:55.44E 57:17.74N 10:55.44E
Thu 01 Jul 17:15 Skagen 57:43.07N 10:35.21E 57:43.07N 10:35.21E
Jun 2010
Tue 29 Jun 16:00 Grimstad 58:20.44N 008:35.82E 58:20.44N 8:35.82E
Mon 28 Jun 16:00 Stavanger kun kort opphold 58:58.77N 005:43.77E 58:58.77N 5:43.77E
Sun 27 Jun 17:30 Haugesund 58:24.58N 005:16.27E 59:24.58N 5:16.27E
Sun 27 Jun 08:00 Seilte ut fra Strusshavn med kurs sørover til sol og varme 60:24.15N 005:11. 52E 60:24.15N 5:11.52E
Sat 26 Jun 13:00 Avreise Bergen 60:22.70N 005:19.97E 60:22.70N 5:19.97E