logo Vaares's Web Diary

Position Map


Click here to see these positions in Google Earth. Note that you must have Google Earth installed

Previous Diary Entries

Date Subject Position
2016
Mar 2016
Tue 01 Mar 16:14 BVI området.
Feb 2016
Sun 14 Feb 13:28 Vi fortsetter nordover.
Jan 2016
Sat 30 Jan 15:07 Videre nordover.
Thu 21 Jan 12:27 Nordover
Thu 14 Jan 14:13 Avreiser
Wed 06 Jan 13:14 Seiling rundt på Grenadinøyene.
Fri 01 Jan 21:53 Første nyttårdag 2016
2015
Dec 2015
Thu 10 Dec 21:37 Vi tar farvel med "Vaares" ...
Thu 10 Dec 18:45 Prisutdeling
Wed 09 Dec 21:15 Prisutdeling 9.des. 14:04.32N 60:56.55W
Fri 04 Dec 13:06 Tur til naboøya Martinique 14:28.02N 60:51.98W
Nov 2015
Mon 30 Nov 22:00 Velkomstkorv fra ARC 14:04.32N 60:56.55W
Mon 30 Nov 21:52 Mållinja passert på St Lucia ! ⛵️ 14:12.20N 60:11.50W
Mon 30 Nov 13:22 Nærmer seg mållinjen. 14:28.06N 59:17.08W
Sat 28 Nov 13:58 Værraport 15:22.05N 53:24.06W
Tue 24 Nov 17:14 Midtveis i Atlanteren...... 16:44.80N 42:50.61W
Mon 23 Nov 19:34 Atlanterhavs kryssing 16:38.07N 40:29.15W
Thu 19 Nov 12:45 2.ndre etappe ARC+ igang, farvel til Cabo Verde..... 16:58.08N 27:47.18W
Tue 17 Nov 10:01 Prisutdeling 16/11-15 16:53.90N 24:59.80W
Fri 13 Nov 15:28 Seillasen videre mot Kapp Verde....
Sun 08 Nov 13:06 Da er vi igang med ARC+ 28:06.41N 15:24.42W
Sat 07 Nov 19:10 Spent mannskap før starten i morgen....
Thu 05 Nov 13:22 Forberedelsesdager før Atlanterhavskryssingen...
Oct 2015
Fri 30 Oct 14:58 Fra Lillesand til Las Palmas⛵️
Thu 29 Oct 08:33 Framme i Las Palmas 28:07.71N 15:25.49W
Mon 26 Oct 19:55 På svai i Arguineguin igjen..... 27:46.26N 15:41.59W
Fri 23 Oct 19:37 Fra Arguineguin til Mogan idag 23/10 27:48.96N 15:45.72W
Tue 20 Oct 16:10 Tilbake 27:46.26N 15:41.81W
Sat 17 Oct 19:15 Værfast i Pasito Blanco. 27:44.80N 15:37.37W
Thu 15 Oct 10:29 Mot Arguineguin 27:46.21N 15:41.58W
Tue 13 Oct 18:47 Mot Morro Jable 28:02.87N 14:21.19W
Sun 11 Oct 19:05 På vei ned mot Grand Tarajal 28:12.45N 14:01.56W
Sun 11 Oct 18:00 Sydover mot Marina Robicon 28:19.36N 13:53.60W
Fri 09 Oct 18:27 Sydover 28:51.56N 13:49.19W
Thu 08 Oct 11:44 Avgang La Graciosa 28:57.70N 13:32.40W
Mon 05 Oct 16:33 Mot Gran Canarie 29:13.70N 13:30.15W
Mon 05 Oct 16:30 (no subject) 33:42.78N 7:23.97W
Sep 2015
Wed 30 Sep 06:35 På vei (sjøen) mot Lagos 37:06.55N 8:40.45W
Tue 29 Sep 07:05 Fwd: På vei mot Sines 37:57.05N 8:52.18W
Sun 27 Sep 09:06 Mot Lisboa 38:40.60N 9:19.03W
Sat 26 Sep 08:33 På vei mot Lisboa 40:08.53N 8:52.58W
Thu 24 Sep 16:15 La Corouna - Porto 41:08.55N 8:39.13W
Tue 22 Sep 06:48 : Biscaya 43:22.01N 8:23.69W
Sun 20 Sep 15:37 La Rochelle - 2 går i land.... 43:22.01N 8:23.69W
Sun 20 Sep 15:23 Fredag 18/9 ...Avreise fra Les Sables 46:08.74N 1:10.07W
Tue 15 Sep 22:31 Les Sables d'Olonne
Tue 15 Sep 21:45 Landligge i Les Sables d'Olonne
Mon 07 Sep 18:11 "Vaares" tilbake til sin utgangshavn... 46:29.99N 1:47.75W
Sun 06 Sep 19:48 Nattseiling til ILE D'YEU-Port Joinville 46:43.62N 2:20.75W
Sat 05 Sep 06:21 Brest 48:22.63N 4:29.37W
Fri 04 Sep 06:37 Dagsetappe Guernsey - Roscoff 48:43.05N 3:57.98W
Tue 01 Sep 20:54 Guernsey - Eng.kanal 49:27.18N 2:32.70W
Aug 2015
Mon 31 Aug 20:49 Landligge i Cherbourg-Frankrike
Sun 30 Aug 10:25 Lørdag 29.august 49:38.94N 1:37.11W
Fri 28 Aug 17:18 Port de Dieppe til Le Havre
Wed 26 Aug 20:04 Ingen skam å snu...
Tue 25 Aug 18:25 Landligge i Port de Dieppe
Mon 24 Aug 19:33 Sjøsprøyt⛵️
Mon 24 Aug 19:24 Til havn Dieppe på franskekysten 49:56.31N 1:05.00E
Sun 23 Aug 22:12 Boulogne Sur Mer 50:44.58N 1:34.10E
Sat 22 Aug 20:25 Super dagsseilas 51:21.83N 3:11.39E
Fri 21 Aug 18:50 Landligge
Thu 20 Aug 16:57 Kystvakta borer oss for 2.gang
Thu 20 Aug 16:48 Ijmuiden til scheveningen(Nederland) 52:06.24N 4:15.26E
Wed 19 Aug 21:38 På bølgetoppene... 52:27.60N 4:33.60E
Wed 19 Aug 19:13 Kystvakta borer oss...
Tue 18 Aug 15:26 Litt forsinka avreise.... 53:17.80N 5:05.30E
Thu 13 Aug 09:08 Åpning av bloggen ..... 58:15.50N 8:22.50E