logo Dumle's Web Diary

Position Map


Click here to see these positions in Google Earth. Note that you must have Google Earth installed

Previous Diary Entries

Date Subject Position
2007
Jul 2007
Fri 06 Jul 11:47 Vi er fremme i Norge 58:25.90N 5:52.62E
Thu 05 Jul 12:55 Mot Gamlelandet - Dag 1 59:19.00N 2:23.00W
Sun 01 Jul 11:56 Fremme i Lerwick 60:09.23N 1:08.48W
Jun 2007
Sat 30 Jun 13:36 Mot Shetland - Dag 2 - Hvilken seiltur! 60:41.00N 0:59.00W
Fri 29 Jun 13:10 Mot Shetland - Dag 1 61:46.00N 5:46.00W
Tue 26 Jun 12:53 Mot Færøyene - Dag 3 - Langs grønnkledde åser. 62:00.00N 7:00.00W
Mon 25 Jun 13:40 Mot Færøyene - Dag 2 - Rolig 62:33.00N 11:31.00W
Sun 24 Jun 13:35 Mot Færøyene - Dag 1 - En frisk start 63:03.00N 15:52.00W
Sat 23 Jun 11:56 Avreise mot Færøyene 63:26.62N 20:16.15W
Thu 21 Jun 13:48 Mot Island - Dag 16 - Snart fremme 63:05.00N 21:25.00W
Wed 20 Jun 13:56 Mot Island - Dag 15 - Flatt hav 62:15.00N 25:59.00W
Tue 19 Jun 15:37 Mot Island - Dag 14 - ...og sånn går no dagan... 61:10.00N 29:42.00W
Mon 18 Jun 14:36 Mot Island - Dag 13 - Rolig vind -> vindstille 59:51.00N 32:41.00W
Sun 17 Jun 14:12 Mot Island - Dag 12 - Tre retters avec 58:33.00N 35:56.00W
Sat 16 Jun 15:18 Mot Island - Dag 11 57:07.00N 38:57.00W
Fri 15 Jun 14:00 Mot Island - Dag 10 - Fin vind 55:41.00N 41:33.00W
Thu 14 Jun 13:31 Mot Island - Dag 9 - Endelig på kurs 54:00.00N 44:00.00W
Wed 13 Jun 11:27 Mot Island - Dag 8 - Oppturer og nedturer 52:10.00N 45:25.00W
Tue 12 Jun 14:40 Mot Island - Dag 7 - Kuling i trynet 50:27.00N 44:28.00W
Mon 11 Jun 14:26 Mot Island - Dag 6 - Stille tåkeseilas 48:53.00N 44:00.00W
Sun 10 Jun 15:05 Mot Island - Dag 5 - Vindstille 47:28.00N 45:27.00W
Sat 09 Jun 14:02 Mot Island - Dag 4 - Vindstille 45:58.00N 47:23.00W
Fri 08 Jun 13:38 Mot Island - Dag 3 - Tåke 45:57.00N 50:04.00W
Thu 07 Jun 13:14 Mot Island - Dag 2 - Tåke 46:07.00N 53:19.00W
Wed 06 Jun 19:39 Mot Island - Dag 1 46:37.00N 55:24.00W
Tue 05 Jun 19:02 Venter på vær i St. Pierre 46:46.00N 56:10.00W
Fri 01 Jun 17:29 På vei til Frankrike - Dag 1 47:26.00N 58:35.00W
May 2007
Thu 31 May 21:04 Vi drar mot St. Pierre i morgen tidlig 47:34.00N 59:08.00W
Tue 29 May 10:35 Mot Newfoundland 47:18.00N 59:09.00W
Mon 28 May 16:12 Langs Cape Breton 45:38.00N 60:24.00W
Sun 27 May 11:18 Mot Cape Breton - Dag 2 45:03.00N 61:27.00W
Sat 26 May 17:40 Mot Cape Breton - Dag 1 44:23.00N 63:42.00W
Thu 24 May 13:30 Mot Nova Scootia - Dag 3 43:36.00N 65:04.00W
Wed 23 May 13:28 Mot Nova Scotia - Dag 2 43:08.00N 67:31.00W
Tue 22 May 19:23 Mot Nova Scotia - Dag 1 42:42.00N 69:55.00W
Sat 12 May 01:23 Med nytt mannskap - Dag 1 40:37.00N 73:00.00W
Tue 01 May 15:50 I bøye i Sandy Hook, NJ 40:25.11N 74:01.81W
Apr 2007
Fri 27 Apr 14:09 Nordover USAs østkyst - Legg 2, dag 3 - For anker i De laware Bay 38:47.00N 75:07.00W
Thu 26 Apr 13:22 Nordover USAs østkyst - Legg 2, dag 3 - Brrrrr 37:22.00N 74:55.00W
Wed 25 Apr 13:09 Nordover USAs østkyst - Legg 2, dag 2 - Delfinshow 33:17.00N 77:57.00W
Tue 24 Apr 13:03 Nordover USAs østkyst - Legg 2, dag 1 33:17.00N 77:57.00W
Wed 18 Apr 18:48 Nordover USAs øsktkyst - Dag 2 30:29.00N 79:57.00W
Tue 17 Apr 19:53 Nordover USAs øskyst - Dag 1 30:21.00N 81:00.00W
Thu 05 Apr 16:00 Vi er i USA! 27:27.00N 80:19.00W
Wed 04 Apr 12:56 Mot Bimini - Dag 2 24:48.00N 79:19.00W
Tue 03 Apr 14:23 Mot Bimini - Dag 1 22:34.00N 78:00.00W
Tue 03 Apr 14:23 Mot Bimini - Dag 1 22:34.00N 78:00.00W
Mar 2007
Thu 15 Mar 15:29 Mot Cuba - Dag 5 - Fremme 21:04.00N 75:57.00W
Wed 14 Mar 13:01 Mot Cuba - Dag 4 - Det blæs! 20:45.00N 73:42.00W
Tue 13 Mar 12:07 Mot Cuba - Dag 3 20:08.00N 70:59.00W
Mon 12 Mar 12:20 Mot Cuba - Dag 2 - Flatt hav 19:31.00N 68:49.00W
Sun 11 Mar 12:52 Mot Cuba - Dag 1 18:42.00N 66:35.00W
2006
Dec 2006
Wed 13 Dec 13:11 Dag 17 - Lene fyller 6 år 14:30.00N 58:10.00W
Tue 12 Dec 13:00 Dumle - Vi sakker etter... 14:45.00N 56:02.00W
Mon 11 Dec 12:42 Dag 15 - Elisabeth har begynnt å trene igjen 15:05.00N 53:36.00W
Sun 10 Dec 11:58 Dag 14 - Vinden løyer... 15:27.00N 50:52.00W
Sat 09 Dec 12:06 Dag 13 - Kun 5 dager igjen! 16:22.00N 48:26.00W
Fri 08 Dec 12:17 Dag 12 - Flyvefisk på besøk i sengen 17:19.00N 45:52.00W
Thu 07 Dec 12:19 Dag 11 - Solen skinner igjen på Dumle 18:13.00N 43:22.00W
Wed 06 Dec 12:05 Dag 10 - Autopiloten er ødelagt! 19:05.00N 40:56.00W
Tue 05 Dec 12:59 Dag 9 - Oppturer og nedturer 19:42.00N 36:16.00W
Mon 04 Dec 11:55 Dag 8 - En rolig dag på sjøen 20:15.00N 35:04.00W
Sun 03 Dec 11:56 Dag 7 - Tørrfiskproduksjonen er i gang 20:49.00N 32:01.00W
Sat 02 Dec 13:50 Dag 6 - Øyvinn er 38 år 21:24.00N 28:54.00W
Fri 01 Dec 12:01 Dag 5 - Delfiner, flygefisk og løs krans på roraksli?
Nov 2006
Thu 30 Nov 11:56 Dag 4 - Elisabeth klatrer masten til topps 22:53.00N 23:51.00W
Wed 29 Nov 11:53 Dag 3 - Bygevær og fiskefangst 23:56.00N 21:52.00W
Tue 28 Nov 12:05 Dag 2 - Jens lurer på om vi er fremme snart 24:57.00N 19:12.00W
Mon 27 Nov 11:58 Mot St. Lucia - Dag 1 26:23.00N 16:59.00W
Sat 25 Nov 23:47 Dag 0 - Avreise om få timer 28:07.00N 15:25.00W
Sep 2006
Fri 22 Sep 22:59 Fw: I havn i Porto Santo
Fri 22 Sep 19:23 Snart fremme! 33:00.00N 16:01.00W
Fri 22 Sep 01:49 Gordon skaper trøbbel 34:05.00N 14:00.00W
Wed 20 Sep 12:57 Orkanen Gordon gjør at vi må gå en lengre vei... 34:33.00N 13:02.00W
Tue 19 Sep 12:23 Første døgn mot Porto Santo 36:46.00N 11:46.00W
Sun 17 Sep 21:31 Avreise Porto Santo