Webdiary 17/08

Bahia
Thu 4 Sep 2008 14:06
Monastry baai, Mourtos, Griekenland, Dinsdag 26-08-08
Om 11:00 het drukke Parga verlaten, nadat Janny, Corry en Dick nog even gezwommen hadden. Alle luidruchtige speedboten met bananen en parasailers kunnen hun gang gaan en zoveel herrie maken als ze willen zonder mij te storen.
Aanvankelijk weer op de motor bij gebrek aan wind. 's Middags kwam er een lichte bries uit het NW en kon er weer gezeild worden.
Vlak voor het dorp Mourtos is aan de noordzijde een baai met een taveerne, en dat werd het doel voor vandaag. De haven van Mourtos is vrij klein en druk, dus daar waagde ik me niet aan.
Maar het liep anders. Na te hebben gezwommen en gedoucht zijn we met de bijboot naar de taveerne gegaan, zo tegen achten. Wat bleek, de taveerne sluit om 20:00.
De haven van Mourtos was op een paar honderd meter afstand, dus weer in de bijboot gestapt, en naar Mourtos gevaren. De haven was echt vol, en zelfs een plek om uit de bijboot te stappen was er nauwelijks.
We zaten in een restaurant aan de haven, en zo langzaamaan begon het weer te waaien. Het was ondertussen donker geworden, en de geankerde boten waren niet te zien. Dus ook niet als er iets fout ging met het anker. En mijn vertrouwen in ankers is nog steeds betrekkelijk.
Gelukkig ging de wind aan het eind van de avond weer liggen. We moesten het hele eind in het donker terug, en met golven tegen kan dat een natte boel worden. Maar goed, het ging zonder enige moeilijkheid en de boot lag rustig te dobberen achter zijn anker.
 
 
Platarias, Griekenland, Woensdag 27-08-08
Van Monastry bay naar Platarias is maar een korte afstand en we vertrokken aan het eind van de ochtend. Moet ik in herhaling vallen? Juist, de wind was er weer niet. En kwam ook later niet.
Dus naar Platarias op de motor, waar we al voor drieën arriveerden. Afgemeerd met de kont tegen de kade: toch een keer gelukt. Er was ook nauwelijks wind, en dan is zo'n manoeuvre veel makkelijker. De hele bemanning kreeg een tien met een gouden griffel.
JC&D hadden al gauw de badpakken weer aan, en zijn aan de buitenzijde van de kade muur (met rotsen) gaan zwemmen.
's Avonds op mijn favoriete terras de zonsondergang bewonderd onder het genot van een aperitief. Het is merkbaar dat de dagen al wat korter worden.
En natuurlijk de dag afgesloten met een Griekse maaltijd.
 
 
Petriti, Corfu, Griekenland, Donderdag 28-08-08
's Morgens geproviandeerd en op een "koel" terras ijskoffie gedronken. Om 12:30 vertokken, en er stond een beetje wind. Maar dat duurde maar kort, en om 13:00 lagen we weer te drijven. De afstand naar de baai van Petriti is niet lang, en gewacht op wind. Toen er in de tweede helft van de middag wat wind kwam, zat het in de verkeerde hoek - WSW, terwijl de heersende winden uit het NW zou moeten komen.
Om niet te laat te arriveren, het laatste uur de motor bijgezet en even na vijven het anker laten vallen, zodat JC&D nog even konden zwemmen. De wind draaide toen wel naar het NW, en er stond wat deining in de baai, die het grootste deel van de nacht bleef. Maar Corry is daar nu al een beetje aan gewend.
Ook het klimmen in en uit de bijboot is nu routine, en het vertrouwen in de BB motor is zo groot, dat we zonder riemen naar de wal gingen - nou niet echt: ik was de riemen vergeten.
 
 
Gouvia marina, Corfu, Griekenland, Vrijdag 29-08-08
Vandaag gaan we teug naar Gouvia marina, want morgen is de vertrek dag voor Janny Corry en Dick. Maar we hadden nog wel de tijd om koffie te drinken aan de wal. Om 11:15 het anker gelicht. Het leek wel goed te zitten met de wind en we konden lekker zeilen...tot 13:00 want toen was de pret weer over. Dus de motor hulp was weer nodig, en met een rustig gangetje naar het noorden gevaren. Nog even tussen de eilanden ten noorden van Corfu stad gevaren en toen kwam de ingang van de marina al in zicht.
Net toen we de zeilen wilden strijken kwam er opeens een 20 knopen wind. Moet dat nu altijd zo? De vorige keer overkwam me hetzelfde.
De marina ingevaren maar met die harde wind is het afmeren ook wat moeilijker, dus lagen we met de kop tegen de steiger, en dan is het afstappen op de steiger wat lastiger. Bij het voorlaatste bezoek aan de marina had ik een houten plank gekocht, en die hielp wel wat, maar ideaal is het niet.
omdat we zo vroeg waren, was er nog tijd om een bezoek aan het zwembad te brengen. En daarna moest er ingepakt worden, en werd er een taxi gereserveerd voor 08:00 morgen.
Toch smaakte de laatste Griekse maaltijd nog even goed als voorheen.
 
 
Gouvia marina, Corfu, Griekenland, Zaterdag 30-08-08
Vroeg opgestaan, om nog een ontbijt te kunnen eten, en tegen achten de steiger afgelopen. De taxi stond er al, en er moest snel afscheid worden genomen.
Dan valt het altijd weer even tegen om alleen op de boot te zijn. Over 10 dagen komen de volgende gasten.
Deze keer blijf ik in de marina wachten, en ga niet naar Platrias, of zo.
Ook moet ik weer eens naar de Port Authorities, want het is alweer een maand geleden dat ik mijn "cruise permit" heb laten afstempelen. En natuurlijk waren er nog 5 wachtenden voor mij, en het duurde weer lang.
's Middags kwam er een dikke bewolking opzetten, en was de zon verdwenen. Het weer is aan het veranderen, en om 20:00 was het zelfs al donker.