logo Sol - Seiltur 2007/2008

Position Map

Profile


Fam. Heli-Hansen/ Morten Heli-Hansen


Norwegian


Beneteau Oceanis 373


37


More info www.seiltur.net


http://www.seiltur.net

RSS Feed


Click here to see these positions in Google Earth. Note that you must have Google Earth installed

Previous Diary Entries

Date Subject Position
2008
Jul 2008
Sat 05 Jul 08:53 Vi er tilbake i Norge 58:14.77N 8:22.91E
Jun 2008
Sat 28 Jun 02:38 Mot Farsund 57:56.00N 2:29.00E
Fri 27 Jun 12:24 Her er vi nå! 57:53.10N 0:12.25W
Fri 27 Jun 12:16 Her startet vi 57:29.13N 4:14.95W
Fri 13 Jun 14:26 Strabasiøs tur mot Dublin 53:23.40N 6:04.00W
Fri 06 Jun 08:05 Dag 9 - Vi har klart det igjen 51:29.00N 8:41.90W
Thu 05 Jun 14:57 Dag 8 - Snart fremme 49:55.70N 10:58.50W
Wed 04 Jun 12:06 Dag 7 - Nesten storm og dramatikk 48:10.80N 13:19.30W
Tue 03 Jun 11:59 Dag 6 - Mot Irland igjen 46:26.80N 15:07.30W
Mon 02 Jun 12:06 Dag 5 - Høy fart, halvveis og på rømmen 44:54.20N 17:39.50W
Sun 01 Jun 11:57 Dag 4 - Kaldt, regn og hval 43:11.60N 20:28.60W
May 2008
Sat 31 May 11:58 Dag 3- Gratulerer med dagen!!! 41:15.30N 22:34.10W
Fri 30 May 12:01 Dag 2 - På kryss rett mot mål 39:35.50N 24:16.40W
Thu 29 May 18:09 Dag 1 - Vi er på vei mot Irland 37:51.30N 25:05.70W
Mon 19 May 12:08 Dag 17 - Land i sikte!!! 38:27.60N 29:02.10W
Sun 18 May 12:10 Dag 16 - God fart og bare en natt igjen.. 37:58.80N 32:14.50W
Sat 17 May 11:55 Dag 15 - Heia, Norge! 37:28.10N 35:35.80W
Fri 16 May 11:55 Dag 14 - På kryss mot Azorene 36:52.50N 38:39.30W
Thu 15 May 11:59 Dag 13 - Og sol(en) går sin gang 35:36.80N 41:04.90W
Wed 14 May 11:49 Dag 12 - Tøft ? 34:12.90N 43:16.70W
Tue 13 May 11:57 Dag 11 - Husflid og delfiner 32:58.90N 45:44.70W
Mon 12 May 11:58 Dag 10 - regn og våt 31:53.50N 48:15.90W
Sun 11 May 12:07 Dag 9 - Liten kuling og snart halvveis 30:38.80N 50:46.00W
Sat 10 May 11:33 Dag 8 - En uke på tur 29:16.50N 53:00.00W
Fri 09 May 11:33 Dag 7 - Motor i vindstille 27:51.00N 55:23.90W
Thu 08 May 11:58 Dag 6 - Gratulerer med dagen, Jørgen! 26:41.40N 57:33.20W
Wed 07 May 11:53 Dag 5 - Bra fart nå 25:51.00N 59:58.90W
Tue 06 May 11:53 Dag 4 - M/S Sol mot Azorene 24:38.90N 62:21.60W
Mon 05 May 11:50 Dag 3 - Endelig litt østover 22:52.50N 64:05.30W
Sun 04 May 12:01 Skeive karer 20:51.70N 64:19.90W
Sat 03 May 11:49 Vi dra om en time 18:43.29N 64:23.01W
Fri 02 May 20:16 En dag igjen.... 18:43.30N 64:23.00W
Apr 2008
Wed 30 Apr 00:51 Siste kvelden med ombord 18:25.47N 64:37.10W
Mar 2008
Wed 26 Mar 14:26 Antigua 17:03.90N 61:53.00W
Mon 10 Mar 12:32 Saintes 15:51.97N 61:35.20W
Feb 2008
Wed 13 Feb 22:28 Nordover 12:00.03N 61:46.17W
Jan 2008
Mon 21 Jan 13:23 Union Island 12:35.70N 61:24.90W
2007
Dec 2007
Sun 16 Dec 00:47 St. Lucia
Fri 14 Dec 12:30 Dag 20 - bare timer igjen... Fantastisk 14:14.70N 60:16.60W
Thu 13 Dec 12:03 Dag 19 - fremme i morgen 14:36.10N 57:44.00W
Wed 12 Dec 12:02 Dag 18 - bedre fart 14:56.80N 55:07.00W
Tue 11 Dec 12:18 Dag 17 - null regn og brukbar fart 15:17.80N 52:28.40W
Mon 10 Dec 12:16 Dag 16 - dårlig fart og 28 grader i vannet 15:46.40N 49:35.40W
Sun 09 Dec 12:10 Dag 15 - møkk og regn 16:20.20N 47:39.00W
Sat 08 Dec 12:49 Dag 14 - blåser bra her ute på havet 16:57.70N 45:17.60W
Fri 07 Dec 12:06 Dag 13 - snart 1000 nm igjen 17:47.20N 42:56.20W
Thu 06 Dec 11:54 Dag 12 - møkkavær 18:31.60N 40:37.30W
Wed 05 Dec 12:07 Dag 11 - Over halvveis og nye rekorder 19:20.50N 38:10.00W
Tue 04 Dec 12:04 Dag 10 - rolig natt og champagne på kjøling 20:15.90N 35:27.90W
Mon 03 Dec 12:13 Dag 9 - Squalls og trøtt skipper. 21:03.80N 33:05.80W
Sun 02 Dec 12:10 Dag 8 - rundet 1000 nm - En uke til sjøs! 21:40.90N 30:51.60W
Sat 01 Dec 12:03 Dag 7 - Julestemning og fisk på kroken 22:38.49N 28:18.97W
Nov 2007
Fri 30 Nov 12:04 Dag 6 - 5 måneder på tur.... 23:01.70N 25:37.90W
Thu 29 Nov 12:12 Dag 5 - Skilpadde og vindstille 23:33.00N 23:09.00W
Wed 28 Nov 12:01 Dag 4 - Mot vest 24:26.60N 21:07.70W
Tue 27 Nov 12:11 Dag 2 - Solen skinner 24:57.00N 18:36.70W
Mon 26 Nov 12:13 Dag 1- Vi er i gang! 26:23.00N 16:29.60W
Sun 25 Nov 09:43 Start!! 28:07.73N 15:25.60W
Sat 24 Nov 15:37 En dag igjen..
Wed 14 Nov 13:46 Las Palmas 28:07.73N 15:25.60W
Oct 2007
Thu 18 Oct 08:03 Mot Gran Canaria 28:51.42N 13:48.85W
Fri 12 Oct 00:04 Lanzarote 28:51.42N 13:48.85W
Tue 02 Oct 20:54 Madeira 32:44.50N 16:42.70W
Sep 2007
Sat 22 Sep 09:46 Fw: "33:43.1N 15:34.7W" 33:43.10N 15:34.70W
Fri 21 Sep 00:42 "36:00.4N 12:54.7W" 36:00.40N 12:54.70W
Thu 20 Sep 07:33 "37:18.1N 11:15.2W" 37:18.10N 11:15.20W
Thu 20 Sep 07:14 "38:41.4N 09:25.1W" 38:41.40N 9:25.10W
Aug 2007
Tue 28 Aug 23:53 Camarinas 43:07.59N 9:10.94W
Fri 24 Aug 13:02 La Coruna
Thu 23 Aug 21:21 På havet 44:14.40N 8:31.50W
Wed 22 Aug 19:31 "46:52.8N 07:32.7W" 46:52.80N 7:32.70W
Tue 21 Aug 22:52 "49:06.3N 05:50.1W" 49:06.30N 5:50.10W
Tue 14 Aug 13:14 Venter på Biscaya og reisebrev 1 50:09.15N 5:03.74W
Jul 2007
Sat 28 Jul 15:33 Amsterdam - Test 52:22.94N 4:54.39E