logo På tur med Aida Nordatlanteren rundt 2016/2017

Position Map

Profile


Norsk


Contrast 36


36

RSS Feed


Click here to see these positions in Google Earth. Note that you must have Google Earth installed

Previous Diary Entries

Date Subject Position
2017
Sep 2017
Fri 01 Sep 22:11 Kristiansand 58:08.60N 8:00.15E
Aug 2017
Tue 29 Aug 15:32 Stavanger 58:58.25N 5:43.77E
Thu 24 Aug 19:01 Foldøy 59:20.35N 5:57.35E
Thu 24 Aug 18:59 Haugesund 59:24.83N 5:15.92E
Thu 24 Aug 18:58 Shetland Lerwick 60:09.23N 1:08.49W
Wed 16 Aug 15:33 Thorshavn 62:00.54N 6:46.33W
Sun 13 Aug 08:42 To døgn på vei mot Færøyene 62:17.49N 9:57.79W
Sat 12 Aug 12:37 På vei mot Færøyene 62:43.92N 14:06.30W
Fri 11 Aug 09:22 Vestmannaeyjar 63:26.68N 20:16.32W
Tue 08 Aug 15:43 Island /Grindavik 63:50.38N 22:25.43W
Thu 03 Aug 13:12 vi nærmer oss Island 63:04.02N 26:41.45W
Wed 02 Aug 13:05 Døgn 4 på vei mot Island 62:09.45N 31:35.64W
Tue 01 Aug 13:42 Døgn 3 på vei mot Island 61:12.81N 35:23.36W
Jul 2017
Sun 30 Jul 14:56 Vi prøver på nytt å dra ut fra Grønlan d 59:58.62N 42:29.79W
Sat 29 Jul 15:07 Grønland. første forsøk på å komme vi dere 59:59.13N 43:51.34W
Thu 27 Jul 22:17 Grønland. Nanortalik 60:08.43N 45:14.29W
Fri 21 Jul 11:13 dag 5 på vei mot Grønland 59:08.40N 47:34.23W
Thu 20 Jul 11:10 dag 4 på vei mot Grønland 57:46.62N 50:00.69W
Wed 19 Jul 10:40 dag 3 mot Grønland. 56:42.50N 53:02.55W
Tue 18 Jul 10:45 dag 2 mot Grønland 54:35.70N 53:36.32W
Mon 17 Jul 13:56 dag 1 mot Grønland 52:30.24N 54:55.04W
Sat 15 Jul 13:17 Norris Cove Bonnie Bay 49:31.01N 57:52.58W
Mon 10 Jul 17:12 Anse de loup. St Peters bay. 45:39.04N 60:53.25W
Sat 08 Jul 17:08 Mushabom harbour. 44:50.15N 62:34.39W
Wed 05 Jul 23:01 Halifax 44:38.81N 64:34.16W
Jun 2017
Fri 30 Jun 23:53 Lunenburg 44:22.42N 64:18.55W
Wed 28 Jun 02:15 Lockport 43:41.97N 65:06.68W
Tue 27 Jun 00:32 Nova Scotia Yarmouth 43:50.21N 66:07.38W
Sat 24 Jun 00:00 Mount Desert island Southwest Harbour 44:16.37N 68:18.43W
Fri 23 Jun 23:58 Vinalhaven 44:02.59N 68:50.19W
Sat 17 Jun 21:35 Boothbay Maine 43:50.73N 69:37.63W
Wed 14 Jun 21:34 Portland 43:39.10N 70:14.74W
Tue 13 Jun 21:32 Isle of Shoals 42:58.77N 70:36.68W
Sun 11 Jun 21:46 Glouchester 42:36.63N 70:39.37W
Thu 08 Jun 23:59 Boston 42:21.68N 71:02.75W
Thu 08 Jun 01:01 Plymouth ved Boston. 41:57.77N 70:38.96W
Thu 08 Jun 00:56 Cutty Hunk 41:25.54N 70:55.59W
Sat 03 Jun 00:46 Mystique. 41:20.64N 71:58.34W
Thu 01 Jun 23:51 Stamford Long Island Sound 41:01.23N 73:32.41W
May 2017
Sat 27 May 22:21 NY. 40:47.31N 73:59.06W
Sat 20 May 13:20 Hampton 37:14.35N 76:20.49W
Thu 18 May 22:30 på 5 døgnet i åpen sjø 34:31.82N 75:53.97W
Wed 17 May 23:26 17 mai. 32:45.62N 77:38.23W
Wed 17 May 00:35 Vi er i "Strømmen" 30:27.25N 79:24.14W
Mon 15 May 23:04 vi er på vei nordover mot nye eventyr 28:36.60N 78:06.26W
Sat 13 May 16:50 Hope Town Bahamas 26:32.83N 76:58.24W
Fri 05 May 17:41 Nassau New Providence Palm Cay marina 25:13.13N 77:16.51W
Thu 04 May 17:39 Hawksbill Cay 24:27.91N 76:46.12W
Wed 03 May 17:38 Farmer cay. 23:55.67N 76:16.51W
Apr 2017
Sun 30 Apr 17:35 Long Island 23:06.31N 74:57.27W
Fri 28 Apr 17:34 Great Inagua 20:57.44N 73:40.92W
Wed 05 Apr 12:31 Den Dominikanske Republikk 18:30.09N 68:22.96W
Mar 2017
Sun 26 Mar 22:49 San Juan Puerto Rico 18:27.58N 66:05.67W
Wed 22 Mar 23:57 Culebra 18:18.32N 65:17.97W
Mon 20 Mar 23:47 Virgin Gorda 18:25.92N 64:26.77W
Sat 18 Mar 23:44 Salt Island 18:22.45N 64:31.78W
Fri 17 Mar 23:43 Peter Island 18:21.32N 64:35.15W
Thu 16 Mar 23:41 Tortula 18:25.00N 64:36.88W
Tue 14 Mar 23:40 St.Croix 18:25.00N 64:36.88W
Wed 08 Mar 21:39 USVI 17:45.07N 64:41.87W
Sun 05 Mar 21:36 BVI Tortula 18:24.96N 64:36.88W
Wed 01 Mar 21:33 St.Martin 18:04.00N 63:05.29W
Feb 2017
Tue 28 Feb 21:32 Nevis 17:11.38N 62:37.32W
Mon 27 Feb 16:29 Deshais 17:00.60N 61:45.89W
Wed 22 Feb 17:31 Point a Pitre 16:13.26N 61:31.77W
Mon 20 Feb 17:49 Le Saintes. 15:52.40N 61:35.79W
Sun 19 Feb 17:45 Porthmouth 15:34.96N 61:27.88W
Fri 17 Feb 17:42 Roseau 15:16.85N 61:22.57W
Thu 16 Feb 11:52 St.Pierre 14:44.43N 61:10.64W
Thu 09 Feb 12:04 Anse Chaudiere Martinique 14:28.78N 61:04.84W
Wed 01 Feb 12:00 St.Anne Martinique 14:26.30N 60:53.16W
Jan 2017
Thu 26 Jan 15:33 Marina Le Marin 14:27.97N 60:51.92W
Wed 25 Jan 15:29 St. Pierre Martinique 14:44.27N 61:10.65W
Mon 23 Jan 01:35 Dominica 15:34.94N 61:27.90W
Sun 22 Jan 01:35 På svai på Les Saintes 15:51.20N 61:37.27W
Tue 17 Jan 06:53 Tilbake til Guadalope 16:18.52N 61:47.95W
2016
Dec 2016
Thu 29 Dec 23:46 St.Kitts 17:17.57N 62:43.50W
Sun 25 Dec 23:46 Antigua 17:00.60N 61:45.89W
Sat 24 Dec 23:48 Deschais 16:18.49N 61:47.85W
Thu 22 Dec 23:48 Pigeon Island 16:10.37N 61:46.77W
Mon 19 Dec 22:52 Framme !!! 15:58.92N 61:42.87W
Sat 17 Dec 18:09 vi nærmer oss land, på 14 døgnet 16:14.38N 58:05.49W
Tue 13 Dec 18:36 på døgn 9 16:58.52N 48:29.70W
Sun 11 Dec 17:26 vi er halvveis 17:19.00N 43:22.33W
Sat 10 Dec 18:23 gjennomført døgn 6. 17:16.72N 40:49.52W
Thu 08 Dec 15:21 døgn 4 . 08.12 17:16.43N 35:32.12W
Wed 07 Dec 12:11 På fjerde døgnet 17:13.97N 32:43.62W
Mon 05 Dec 13:15 første dag av overfarten 17:03.20N 27:49.44W
Nov 2016
Mon 28 Nov 13:53 Kapp Verde 16:53.21N 24:59.48W
Sat 26 Nov 15:07 Land i sikte. 18:06.41N 24:07.67W
Fri 25 Nov 13:54 Dag 6 mot Kapp Verde 19:28.03N 22:51.78W
Thu 24 Nov 14:02 dag 4 til Kapp Verde 21:10.33N 21:40.87W
Wed 23 Nov 14:12 halveis til Kapp Verde 23:02.11N 20:24.21W
Mon 21 Nov 13:40 Vi har startet overfarten til Kap Verde dag 1. 26:30.31N 16:44.45W
Thu 03 Nov 20:01 Puerto Rico 27:46.89N 15:42.64W
Wed 02 Nov 19:56 Arinaga 27:51.23N 15:23.81W
Oct 2016
Mon 24 Oct 21:19 Las Palmas Gran Canaria 28:07.80N 15:25.50W
Sun 23 Oct 16:48 Punta Jandia 28:04.22N 14:30.05W
Wed 12 Oct 17:19 Puerto de Grand Tarajal 28:12.46N 14:01.56W
Mon 10 Oct 18:24 Puerto del Rosario 28:29.59N 13:51.59W
Sep 2016
Thu 29 Sep 19:58 Da er vi på Lanzarote 28:57.75N 13:32.40W
Thu 22 Sep 20:25 Marina Quinta do Lorde 32:44.49N 16:42.74W
Tue 13 Sep 05:00 Land i sikte/framme 33:03.51N 16:19.42W
Mon 12 Sep 09:46 "Snart" framme. 34:06.64N 15:29.93W
Sun 11 Sep 09:41 Dag 3 mot Madeira 35:10.65N 13:52.87W
Sat 10 Sep 09:36 Dag 2 på vei til Madeira 36:43.46N 11:53.35W
Fri 09 Sep 09:32 På vei til Madeira. 500 mil. 38:27.15N 9:43.67W
Thu 01 Sep 21:40 Cascais 38:41.86N 9:24.66W
Aug 2016
Wed 31 Aug 19:05 Peniche 39:21.19N 9:22.56W
Sat 27 Aug 08:04 Nazsre 39:35.03N 9:04.51W
Fri 26 Aug 07:56 Figurer da Foz 40:08.85N 8:51.59W
Thu 25 Aug 19:07 SV: Muxia 40:39.64N 8:43.74W
Thu 25 Aug 07:52 Aveiro 40:39.64N 8:43.74W
Wed 10 Aug 10:39 Marina Lexios Porto 41:11.17N 8:42.28W
Tue 09 Aug 10:37 Baiona 42:07.38N 8:50.68W
Tue 09 Aug 10:35 Muros 42:46.63N 9:03.39W
Sun 07 Aug 09:00 Muxia 43:06.36N 9:12.82W
Sat 06 Aug 19:39 A Couruna 43:22.05N 8:23.08W
Sat 06 Aug 19:32 Uthavn 43:44.76N 7:39.22W
Wed 03 Aug 11:24 Gijon 43:32.81N 5:40.10W
Wed 03 Aug 11:04 Redningsaksjon I Biscaya 44:51.77N 6:34.34W
Jul 2016
Sat 30 Jul 09:24 Brest 48:22.72N 4:29.40W
Thu 28 Jul 20:28 Roscoff 48:42.98N 3:57.06W
Tue 26 Jul 18:43 Guernsey 49:27.32N 2:32.09W
Tue 26 Jul 17:06 SV: Dieppe.
Mon 25 Jul 10:58 Cherbourgh 49:38.75N 1:37.24W
Sat 23 Jul 15:40 Dieppe. 49:55.72N 1:05.00E
Thu 21 Jul 19:41 Boulogne sur Mer. 50:43.54N 1:35.95E
Wed 20 Jul 19:41 Ankommet Calais 50:57.65N 1:50.63E
Mon 18 Jul 20:43 Iljmuiden 52:27.52N 4:33.86E
Sun 17 Jul 03:45 Den Helder. 52:57.77N 4:46.91E
Thu 14 Jul 17:41 Ankommet Borkum 53:33.78N 6:44.96E
Wed 13 Jul 19:36 Ankommet Nordeney 53:42.13N 7:09.84E
Tue 12 Jul 09:52 Ankommet Cuxhaven 53:52.45N 8:42.35E
Mon 11 Jul 19:32 Ankommet Brunsbuttel 53:53.75N 9:08.81E
Sun 10 Jul 17:40 Ankommet Kiel 54:22.14N 10:09.16E
Sat 09 Jul 20:54 Bagenkop på Langeland. 54:45.15N 10:40.42E
Sat 09 Jul 11:37 Nærmer oss Nyborg på Fyn 55:34.05N 10:50.07E
Fri 08 Jul 18:24 Grenå 56:24.24N 10:55.51E
Thu 07 Jul 20:15 Hals. Ved innløpet til Limfjorden 56:59.46N 10:18.51E
Wed 06 Jul 17:58 Skagen 57:43.12N 10:35.31E
Mon 04 Jul 20:43 Nevlunghavn 58:58.10N 9:52.11E
Mon 04 Jul 09:49 Svenner
Sun 03 Jul 19:49 Bolærne 59:12.02N 10:34.13E
Sun 03 Jul 15:44 Da er vi på vei. Passerer Guldholmen 59:25.68N 10:34.95E
Jun 2016
Wed 22 Jun 19:21 Da er et bare 1.5 uke igjen. Pakking begynner snart 59:41.73N 10:31.15E
Sun 12 Jun 07:10 Det nærmer seg avreise, ca 3 uker igjen.