logo LOUISE

Position Map

Profile


Jan Kjaer


Danish


Nauticat


43

RSS Feed


Click here to see these positions in Google Earth. Note that you must have Google Earth installed

Previous Diary Entries

Date Subject Position
2014
Nov 2014
Sun 09 Nov 21:29 Korrektion omkring vores blog
Oct 2014
Mon 20 Oct 11:18 NY BLOG officiel ARC
Tue 14 Oct 20:40 Fin tur til Las Palmas. 28:07.74N 15:25.57W
Tue 14 Oct 20:26 Hvem skal vige for hvaler?
Sun 12 Oct 17:49 Bytur Santa Cruz de Tenerife
Sat 11 Oct 14:21 28:27.96N 16:14.69W 28:27.96N 16:14.69W
Sat 11 Oct 14:14 La Palma
Sat 11 Oct 00:37 SMS from 881632628568@msg.iridium.com 28:36.54N 16:08.92W
Fri 10 Oct 14:43 SMS from 881632628568@msg.iridium.com 28:39.54N 17:23.27W
Sat 04 Oct 14:46 Santa Cruz de La Palma
Sat 04 Oct 14:04 28:40.7497N 17:46.0249W 28:40.75N 17:46.02W
Fri 03 Oct 11:27 SMS from 881632628568@msg.iridium.com 28:10.43N 17:08.15W
Sep 2014
Tue 30 Sep 17:47 Lidt fra vores tur rundt La Gomera
Fri 26 Sep 17:13 Nu er vi p å La Gomera. De kalder os den flyvende Hollænder, vi sejler over land.
Fri 26 Sep 17:10 28:05.21N 17:06.30W 28:05.21N 17:06.30W
Thu 25 Sep 16:16 SMS from 881632628568@msg.iridium.com 27:45.20N 15:29.73W
Tue 23 Sep 09:07 Bye Bye Las Palmas, La Gomera here we come
Fri 12 Sep 18:17 Las Palmas
Mon 08 Sep 19:26 SMS from 881632628568@msg.iridium.com 28:07.74N 15:25.57W
Mon 08 Sep 12:54 Las Canteras, Las Palmas, Gran Canaria
Sun 07 Sep 07:53 SMS from 881632628568@msg.iridium.com 31:01.03N 16:13.64W
Fri 05 Sep 12:05 I morgen farvel til Madeira
Mon 01 Sep 19:21 Vi fik gang i Michael
Aug 2014
Sun 31 Aug 17:00 Lazy Sunday
Sat 30 Aug 16:44 Nu er der lidt mere bevægelse
Thu 28 Aug 10:24 Hicking 27/8-14
Thu 28 Aug 10:21 Funchal 27/8-2014
Mon 25 Aug 17:12 Billeder fra turen Gibraltar - Madeira II
Mon 25 Aug 17:06 FW: Billeder fra turen Gibraltar - Madeira
Sun 24 Aug 17:10 Quinta do Lorde
Sun 24 Aug 10:21 32:44.447N 016:42.784W 32:44.45N 16:42.78W
Sun 24 Aug 09:41 22. august 2014
Sat 23 Aug 12:37 SMS from 881632628568@msg.iridium.com 33:14.45N 15:07.09W
Fri 22 Aug 12:05 N33:54,85 W013:03,66
Tue 19 Aug 08:38 Endelig afgang til Madeira
Sun 17 Aug 15:05 Søndag 17/8 overskyet, men solen er på vej
Sat 16 Aug 09:59 Gibraltar
Fri 15 Aug 13:20 36 09 31N 005 22 03W 36:09.31N 5:22.03W
Fri 15 Aug 13:14 14.08.14 kl. 21.03 vi er snart i La Linea/Alcaidesa
Fri 15 Aug 13:10 14.08.14 kl. 17.05
Fri 15 Aug 13:03 14.07.14 farvel Benalmadena
Wed 13 Aug 11:38 Sikke en nat
Tue 12 Aug 12:32 Dag 2
Mon 11 Aug 11:24 Den første dag i fuldtidssejlerlivet
Mon 11 Aug 11:06 Captainen har fået nyt hår.
Sat 09 Aug 15:39 36:35.60N4:30.60W
Sat 09 Aug 15:09 Journalisten kommer i morgen 36:35.60N 4:30.60W